"Bağımsız Gençlik Huzurlu Gelecek Projesi" 1. Dönem etkinlikleri sona erdi.

Şanlıurfa Valiliği himayelerinde ŞURKAV-Eyyübiye Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 2022-2023 Eğitim- Öğretim yılının I. Döneminde yürütülen “Bağımsız Gençlik Huzurlu Gelecek”  projesi kapsamında Eyyübiye ilçemizdeki 154 okulda, öğrencilerin kademelerine göre sağlıklı yaşam, teknoloji bağımlılığı, tütün bağımlılığı ve madde bağımlılığı konularında okul rehber öğretmen/ psikolojik danışmanları tarafından seminerler verilmiştir.

Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışmanı olmayan merkezde 7 kırsalda 20 olmak üzere toplamda 27 ilk-ortaokul ziyaret edilerek öğrenciler başta Teknoloji ve Madde Bağımlılığı olmak üzere mahremiyet, temizlik, verimli ders çalışma ve akran zorbalığı konularında bilgilendirilerek proje kapsamında toplamda 181 okulumuzda bağımlılık çalışmaları yapılarak “Bağımsız Gençlik Huzurlu Gelecek” projesi uygulanmıştır.

“Bağımsız Gençlik Huzurlu Gelecek” projesi kapsamında ayrıca Yeşilay Genel Merkezi Eğitim Müdürü Uzm. Psikolojik Danışman Hakan ÇETİN ve YEDAM Müdürü Uzm. Psikolog Melike ŞİMŞEK tarafından Eyyübiye İlçemizde görev yapan 272 Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmene “Teknoloji ve Madde Bağımlılığı” konulu seminer verilmiştir.