‘Köy Okul Kütüphaneleri Kitapsız Kalmasın’ Kampanyası kapsamında 150 Köy Okuluna 30 Bin kitap Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Valiliği’nin himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa ili Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) iş birliği ile yürütülen ‘Köy Okul Kütüphaneleri Kitapsız Kalmasın’ kampanyası kapsamında 10 ilçedeki 150 köy okuluna 30 bin kitap dağıtımı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında yapılan törene Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, Haliliye Kaymakamı Serap Özmen Çetin, Halfeti Kaymakamı Zikrullah Erdoğan, ŞURKAV Yönetim Kurulu üyeleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kitap dağıtım töreninde bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi ŞURKAV Başkanı Salih AYHAN ‘Projenin ana temasının 1 milyon kitap dağıtımı olduğunu ifade etti.

“Şimdiye kadar yoğun bir kitap alımını gerçekleştirdik. ŞURKAV’ın bu 1 milyon içerisinde 100 bin kitap hedefi vardı. 100 binlik hedefinin ilk 30 bin âdetini bugün taktim edeceğiz. Bu projenin temel mantığı fırsat projemizin bir alt başlığı olan akademik başarı artırma projeleri kapsamındaki okuma kültürünün kazandırılmasını sağlamak. Bu proje ile bir yıl içerisinde hedef 1 milyon kitabı Urfa ile buluşturmak.” Olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından etkinlikte köy okullarının idarecilerine ve öğrencilerine kitaplar teslim edildi.