Ocak 2024 - Sanal Gerçeklik Otobüsümüzle Köy Okullarındayız

      Şanlıurfa’nın önemli turizm noktaları köy okullarında öğrenim gören öğrencilere sanal gerçeklik gözlükleri ile tanıtıldı. İlimizin kültürel ve tarihi değerlerinin öğrencilere anlatılması ve tanıtılması noktasında Türkiye’de bir ilke imza atılan sanal gerçeklik otobüsü projesi ile Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırama Vakfı (ŞURKAV) köy okullarında okuyan öğrencileri hem teknoloji ile buluşturuyor, hem de kültür ve tarih alanında bilgilendiriyor.

       Yardımcı İmam Hatip Ortaokulu, Güçlü İlkokulu, Argıncık İmam Hatip Okulu, Balgat İlkokulu, Bayraklı İlokulu, Hazreti Aişe İmam Hatip Ortaokulu, Tekneli İlkokulu, Çukurdoruç İlokulu ve GAPTEM'de etkinliğe katılan öğrenci ve öğretmenlere İlimizin sınırları içerisinde bulunan Göbeklitepe, Balıklıgöl, Karahantepe, Hanlar Bölgesi, Harran, Halfeti, Tarihi Urfa Sokakları, Şanlıurfa Kalesi gibi kültür, turizm ve tarihi öneme sahip yerleri gerçekliği artırılmış sanal teknoloji ile gezme fırsatı buldular. 
       Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği sanal gerçeklik otobüsü Şanlıurfa sınırlarında yer alan köy okullarını tarih, kültür ve teknoloji ile buluşturmaya devam ediyor.