Bir Çatı Bir Fırça Kampanyası Hayata Geçiriliyor

Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) olarak, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Paydaşlarımız ile birlikte Şanlıurfa İli kırsalında bulunan okullarımızı, çocuklarımıza daha uygun fiziki koşullara sahip ortamlar haline getirilmesi amacıyla 100 okulda fiziksel eskime nedeniyle oluşan boya ihtiyaçları giderilerek, oyun ve beceri atölyeleri kurulması için çalışmalara başlanıldı.

ŞURKAV tarafından "Bir Çatı, Bir Fırça" kampanyası ile sosyal sorumluk projesi kapsamında örnek uygulama olarak hayata geçirilen Haliliye İlçesi kırsalında bulunan Yenisu ilkokuluna yapılan oyun ve beceri atölyesinin açılışı Haliliye Kaymakamı Metin ESEN tarafından gerçekleştirildi.

Programa, Haliliye Kaymakamı Metin ESEN, Haliliye İlçe Belediye Başkanı Mehmet CANPOLAT, Milli Eğitim Müdürü Fevzi KURT, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet VURAL, Ziraat odası Başkanı Ahmet EYYÜPOĞLU katıldı.

Programa katılanlar, proje kapsamında oluşturulan oyun ve beceri atölyesinde incelemelerde bulunarak çocuklarla sohbet ettiler.

Açılışta bir konuşma yapan Haliliye Kaymakamı Metin ESEN, “Başkanlığını sayın valimizin yaptığı Şanlıurfa ili kültür eğitim sanat ve araştırma vakfı tarafından uygulamaya konulan “Bir Çatı Bir Fırça projesi kapsamında okullarımızda açılması düşünülen Oyun ve Beceri atölyelerinin ilkini Yenisu köyümüzde açıyoruz, çok güzel düşünülmüş bir proje, oyun ve beceri atölyesinin içerisinde masaları, oturma düzenleri, kitaplığı, oyuncaklarına kadar her şeyin dört dörtlük olduğu bir projeyi bugün hayata geçirdik. Öğrencilerimizin ne kadar mutlu olduklarını gördük, çocukların o mutluluğunu görünce sağolsun belediye başkanımız sayın Mehmet Canpolat bey’de 10 tane okulun oyun ve beceri atölyesini yapmak için destek vereceklerini söyledi.

2022-2023 eğitim ve öğretim dönemimde gerçekleştirilecek olan “Bir Çatı, Bir Fırça” projesi kapsamında, fiziki şartlarının iyileştirilmesinde ihtiyaç sahibi 100 okulumuzda oyun ve beceri atölyesi kurulmasının bir sınıf için maliyeti  17.000,00.TL olup, tüm kamu kurum ve kuruluşların, STK’ların ve iş insanlarının sosyal sorumluk projemize katılımlarını önemsiyor, yapacakları yardım ve destekler ile çocuklarımızın mutluluğuna ortak olmaya davet ediyoruz.

Oyun ve Beceri Atölyesi için 17.000.00 TL destekte bulunan bağışçılarımızın ismi bağışta bulunduğu atölyeye verilecektir.