GENÇ ŞURKAV KULÜBÜ LİSELERDEKİ TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Geçtiğimiz yıl kurularak faaliyete giren Genç ŞURKAV kulübü temsilcileri ile 06.01.2022 tarihinde İl Milli Eğitim Konferans salonunda vali yardımcısı ŞURKAV II. Başkanı sayın Yeliz YILDIZHAN başkanlığında bir araya geldi.

Gençlerle bir araya gelen ŞURKAV II. Başkanı Yeliz YILDIZHAN  gönüllü olarak kulübe katılan üyelere teşekkür ederek sözlerine başladı. Genç ŞURKAV Kulübü’nün amacının, ülkemizin en genç nüfusuna sahip tarih ve kültür şehri olan ilimizde ŞURKAV ile gençleri buluşturmak, ŞURKAV bünyesinde gençlere uyan çalışmalar yürütmek, düzenleyeceğimiz etkinliklerle sosyalleşmelerini sağlamak, gençlerin Ulusal /Uluslararası etkinliklere ve yarışmalara katılımlarını sağlayarak ilimizin bilinirliğini artırmak, kültür, sanat ve bilim alanlarında gençlerimizi hayalleriyle buluşturarak ilimizin her yönüyle kalkınmasına fayda sağlamak olduğunu ifade etti.

Daha sonra söz alan kulüp başkanı Muhammed Enes YİĞİT kulüp çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı. Kulüp bünyesinde Sosyal Çalışmalar, Bilim ve Teknoloji, Girişimcilik, Mesleki Gelişim, Spor, Medya, Kültür ve Sanat gurup başkanlıkların olduğunu aktardı. Üyelere ve temsilcilere yakında başlayacak olan temel düzeyde ‘Web Tasarım, Nesnelerin İnterneti, Donanım Programları, Havacılık ve Uzay, Tasarım ve Üretim, Robotik Kodlama’ eğitimler hakkında bilgi veren YİĞİT Genç ŞURKAV’ın her alanda aktif olması için çalışacaklarını ve bu kapsamda Kulüp üyelerimizle sosyal sorumluluk projelerinde de yer alacaklarını çeşitli kültür sanat etkinlikleri ve gezileri düzenleyeceklerini bunun yanında üyelerimizin varsa projelerini değerlendireceklerini veya fikir ve düşüncelerini projeye dönüştüreceklerini belirti.