Mobil Uygulama Kültür Bilgi Yarışması Eylül Ayı Kazananları Belli Oldu.

Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) tarafından Türkiye’de yerel bazda bir ilk olan Şanlıurfa ve Kültürü konulu bilgi yarışması mobil uygulama yazılımı geliştirildi.

Tüm mobil uygulama marketlerinden indirilebilen bu uygulama ile teknolojiden faydalanılarak Şanlıurfa ilinin tarih, kültür, eğitim, sanat, turizm, tarım vb. konularda insanların eğlenerek doğru bilgi edinmelerini sağlanması amacıyla Şanlıurfa’nın sahip olduğu tüm değerlerin tanınması,  şehrin kültürel ve turistik gelişimine katkıda bulunulması hedeflenmiştir.

Online olarak oynanabilen Bilgi Yarışmasında toplamda 12 soru bulunmakta ve özenle seçilmiş geniş soru havuzu ile her oyunda farklı sorular yarışmacıların karşılarına çıkmaktadır.

Yarışmacıların 4 joker ve 7. sorudan sonra tanıtım videosu izleyerek yarışmaya devam etme hakkı bulunmaktadır. Ay içerisinde yarışmaya katılan her bir yarışmacı birden fazla oyun kazanmış olsa dahi o ay içerisinde bir kez çekilişe katılma hakkı kazanır.

ŞURKAV “Kültür Bilgi Yarışması” mobil uygulamasını il içinden 245 kişi il dışından 40 kişi yarışmayı kazanarak çekilişe katılmaya hak kazanmıştır.

Bilgi yarışmasının 2021 yılı Eylül ayı çekilişi ŞURKAV Yönetim Kurulu üyeleri tarafından yapılmış olup, aşağıda isimleri belirtilen katılımcılar ödül kazanmışlardır.

Ödül kazananlara, kazanmış oldukları ödülleri ile ilgili bilgi mail adreslerine bildirilecektir.

İL İÇİ KAZANANLAR                                                  İL DIŞI KAZANANLAR

SıraÇekiliş NoAdı Soyadı Çekiliş NoAdı Soyadı
1140Elif OLCAY 4İbrahim Halil ARIKAN
 2153Vehbi POLAT 18Ümmühan KILIÇ
3228Abdullah OĞULTEKİN 75Eren KURNAZ
4577Mehmet Veysi FIRAT 121Ferhat DUVAR
5107Yakup KAPLAN 148Ekrem ÖZAYDIN
6715Vedat DOĞAN 222Uğur ARIKAN
7563Mehmed BAYKUŞ 384Fatih KOÇYİĞİT
89Ahmet KARA 311Fatma Nur KANDEMİR
973Siracettin İLHAN 188Merve KILIÇ
1087Muhammed ÇAKIR 83Bekir KANDEMİR