GELECEĞİMİZ SOKAKTA KAYBOLMASIN PROJESİ EĞİTİCİ AKTİVİTELER İLE DEVAM EDİYOR.

Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde ilimizde bulunan kamu kurum ve STK’ların desteğiyle Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) tarafından hazırlanan ve Concern Worldwide Türkiye Temsilciliği ile ortak yürütülen Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın Projesi eğitici aktiviteleriyle devam ediyor.

Proje faaliyetleri kapsamında 60 öğrenciye Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi yan tarafında bulunan Arkeopark’ta arkeolojik kazı çalışması yaptırıldı. Kazı çalışması yapan öğrencilere kültür değerlerimizin önemi, kazıda bulunan yapının yapılma ve yıkılma tarihleri ile burada yaşayan insanların özellikleri, arkeolojik kazılar sayesinde bir toplumun sosyo-kültürel tüm özellikleri hakkında bilgiler verildi.

Faaliyetlerin devamında Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi akademisyenlerinden Doç.Dr. Emine TEKER, Öğretim Görevlisi Ayşe ÖZÇINAR ve alanında uzman eğiticiler ile birlikte çocuklara yaratıcı drama, sanat ve terapi eğitimleri verildi.

Sosyal mesafe kuralları ve her türlü COVID-19 tedbirleri alınarak düzenlenen Eğitici aktivitelere katılan çocuklar, duygu ve düşüncelerini dile getirerek; böyle bir etkinlik içerisinde bulunmaktan ve yeni şeyler öğrenmekten mutlu olduklarını söylediler.