Türk Halk Müziği Korosu Kursu

Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde 1990 yılında kurulan Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı, Kurulduğu günden bu yana çok yararlı hizmetler vermiş, Gerçekleştirdiği hizmetlerde ihtiyaç ve beklentiye cevap vermeye, bir o kadar da farklı olmaya özen göstermiştir. Bilimden sanata, kültürden, folklora geniş bir yelpazeye yaydığı faaliyetlerinde her yıl daha güzelini başarmayı ilke edinmiştir. 

ŞURKAV Kültür alanında maddi manevi değerlerimize sahip çıkarken eğitim alanında da “Herşey insan içindir” ilkesinden hareketle etkinlikler, yarışmalar, eğitim çalışmaları, yayın çalışmaları, restorasyonlar gibi pek çok faaliyet gerçekleştirmiştir.

Toplumun kültür düzeyini yükseltmek, kişilerin gelişimlerini artırmak, bilgi, beceri kazandırmak, üst öğretime hazırlamak, kültürel değerlerimizi korumak ve yaygınlaştırmak amacıyla ŞURKAV tarafından 2022- 2023 eğitim ve öğretim yılı içerisinde kültürel dallarda kurslar açacaktır.

Ücretsiz olarak verilecek olan;

  • Türk Halk Müziği,
  • Klasik Türk Tasavvuf Musikisi Korosu
  • Türk Sanat Müziği,
  • Halk Oyunları
  • Hüsnü Hat

kurslarına müracaatlar 01 - 29 Eylül 2023 tarihleri arasında Yusufpaşa Mh. 886 sk No:27 ŞURKAV İdare merkezinde kayıtlar yapılmaktadır.